הודעת שגיאה

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor ב-require_once() (שורה 3157 מ-/ssd/www/sites/openapp.co.il/html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor ב-require_once() (שורה 113 מ-/ssd/www/sites/openapp.co.il/html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

רשימת קטגוריות וקורסים בדף הראשי של Moodle

OpenApp

בMoodle קיימת אפשרות להציג בעמוד הראשי של האתר רשימה של כל הקטגוריות והקורסים. אפשרות זו היא נחמדה ושימושית מאד, אבל בדרך כלל נעדיף שמשתמש יראה רק את הקורסים השייכים לו, ולא את כל הקורסים הקיימים. כמובן שניתן לשנות את הקוד שמחולל את הרשימה כך שיציג רק את הקטגוריות והקורסים השייכים למשתמש, אך חשוב להימנע ככל האפשר מביצוע שינויים בקוד המקור של Moodle מאחר והם עלולים לגרום לבעיות בלתי צפויות בתחזוקה השוטפת ובעת שידרוג המערכת. לכן, כדי לבצע את השינוי בצורה אלגנטית בלי לפגוע בקוד המקור, השתמשנו בתכונה יפהפיה של Moodle2 המאפשרת לרשת את מחלקת הrenderer האחראית על תצוגת הרכיב בMoodle ולחפוף את הפונקציות המתאימות. את הירושה וחפיפת הפונצקיות מבצעים בקבצי הקוד של ערכת הנושא וכך מקבלים את התוצאה הרצויה ללא שינויי קוד מקור! וזה אכן מה שעשינו במקרה זה, ירשנו את הrenderer האחראי על תצוגות הקטגוריות והקורסים בMoodle , מימשנו את הפונקציות הרלוונטיות בהתאם וקיבלנו רשימת קטגוריות וקורסים בדף הראשי שגם נראית זהה לרשימה המקורית ולכן משתלבת נהדר במראה הכללי, וגם מציגה לכל משתמש רק את הקורסים השייכים לו. התמונות להלן מדגימות את הפיתוח:

תצוגת הקטגוריות כמנהל

תצוגת הקטגוריות כסטודנט

בניין בינת הר חוצבים ירושלים 97787 רח' נתנזון 5/2 026310246 | 0526071135 | 0524767193 | sales@openapp.co.il‬‏